loader.gif

Možnosti platby

 

Ceny a platobné podmienky

Nakupovanie a úhrady za tovary a služby je u nás naozaj veľmi pohodlné. Ponúkame Vám niekoľko možností platby za Váš tovar, vstupenku alebo službu. Spôsob a forma, ako je možné uhradiť Vami objednaný tovar alebo službu, je sprístupnený priamo tovare, ktorý objednávate. Formy spôsobu úhrady nemusia byť pri všetkých tovaroch a službách predávaných na našom internetovom portáli rovnaký pri všetkých tovaroch a službách.

Vďaka rozvoju internetového bankovníctva môžete Vašu objednávku uhradiť okamžite po jej vytvorení, a potom sa už len tešiť na zásielku. Tu nájdete prehľad možností platby na našom internetovom portáli.

Na dobierku - stále najčastejší spôsob platby. Vaša objednávka je zaslaná poštou na zadanú adresu a platíte až pri jej prevzatí. Tento spôsob platby je možný iba na Slovensku a za príplatok v Českej republike.

V hotovosti / platobnou kartou - V prípade, že sa rozhodnete prevziať si svoju objednávku na niektorom z našich odberných miest, okrem toho, že ušetríte na poštovnom, môžete objednávku uhradiť v hotovosti alebo platobnou kartou.

Zálohovou faktúrou (iba pre firmy a inštitúcie) - v tomto prípade Vám pošleme zálohovú faktúru (pred/faktúru), ktorú si môžete vytlačiť priamo zo sekcie "moje objednávky" a následne objednávku zaplatiť bankovým prevodom. Po overení platby pokračujeme vo vybavovaní Vašej objednávky.

Platobnou kartou (WebPay / CardPay - VISA, MasterCard, Diners Club) - platba kreditnými a debetnými kartami VISA, VISA Electron*, EuroCard, MasterCard a Diners Club. Práve toto je najrozšírenejší spôsob platby na celom svete, preto je vhodná aj pre zákazníkov zo zahraničia. Výhodou je, že týmto spôsobom môžete platiť bez ohľadu na to, ktorá banka a v ktorej krajine vám kartu vydala. Funguje podobne ako internet banking, avšak namiesto čísla účtu zadávate údaje o Vašej platobnej karte. Zadávanie týchto informácií prebieha na zabezpečenej stránke Tatra banky alebo ČSOB, my sa k žiadnym údajom o Vašej karte nedostaneme.

  • upozornenie: kartami VISA Electron je možné platiť cez internet iba v prípade, že na zadnej strane obsahujú tzv. CV kód (3-miestny kontrolný číselný kód, pozri obrázok nižšie). Nie všetky banky takéto karty VISA Electron vydávajú.

Internet banking - Internet banking (on-line, teda okamžitá platba cez internet, služba elektronického bankovníctva) je momentálne najpohodlnejší spôsob platby. Je veľmi rýchly, nemusíte manipulovať s peniazmi, a naviac ušetríte na poštovnom a poplatkoch za dobierku. Na využívanie internet bankingu Vám stačí: (1) mať zriadený účet v niektorej z bánk, s ktorými spolupracujeme; a (2) mať zriadenú službu internet banking. Mnoho bánk ponúka túto službu zadarmo. Po jej zriadení by ste od banky mali dostať prihlasovacie meno, heslo a prípadne tzv. GRID kartu (záleží to od konkrétnej banky). Po potvrdení objednávky u nás budete presmerovaný priamo na stránku banky, kde len jednoducho zadáte Vaše prihlasovacie údaje do internet bankingu. Všetky ostatné údaje, ako suma, variabilný a konštantný symbol, ako aj číslo nášho účtu, budú vyplnené automaticky. Aj Vy aj my teda máme istotu, že z Vášho účtu bude zaplatené presne toľko, koľko je potrebné. Objednaný tovar Vám pošleme na zadanú adresu hneď, ako budeme mať k dispozícii všetky tituly.

V prípade dodania tovaru, pri každej zásielke je priložená faktúra - daňový doklad, ktorá zároveň slúži ako záručný list (ak ste si nepriali inak). Ak doklad chýba, prosíme informuje nás čo najskôr telefonicky alebo na e-mailovú adresu info@university.sk. Faktúru v elektronickej podobe si nájdete vždy v záložke v sekcii "moje objednávky".